20 Mayis 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

Cuma mesajları (05.Mayıs) En yeni resimli cuma mesajları görseli

Cuma mesajları günün en çok arananları listesine girdi. Müslümanlar’ın en özel günlerindne biri olan cuma günü dualarla ibadetlerle geçiriliyor. Bu özel güne istinaden sizde ailenizin, eşinizin, arkadaşlarınızın, dostlarınızın ve iş arkadaşlarınızın cumasını kutlayabilirsiniz. En anlamlı, en içten ve en yeni cuma mesajları haberimizin detayında bulabilirsiniz. İşte 05 Mayıs 2017 resimli cuma mesajları

2017 CUMA MESAJLARI

Ve bir Cuma vakti yine avuçlarıma üflüyorum kelimeleri… Hıçkırıklı ‘Amin’ler dökülüyor kirpiklerimden… Hayırlı cumalar

Ey alem-i İslam! Uyan, Kur’an’a sarıl, İslamiyete maddi ve manevi bütün varlığınla müteveccih ol .Cumanız Mübarek Olsun

– Dua çiçeğini bilir misin, yeryüzünde sulanır, gökyüzünde açarmış. Melekler kulunuzdan deyip Rabbimize sunarmış. Dualarda buluşmak dileğiyle. Hayırlı Cumalar. 

Ezan sela duyulsun, Cumaya müdrik olan, Kullar mağfiret bulsun Allah Cumanızı kabul ve mübarek eylesin

– Dua dua saçılıyor sözlerimiz… Kâinatı okuyoruz… Ve Cuma’ya açılıyor gözlerimiz… Beş vakit aşk dokuyoruz… Cumanız Mübarek Olsun

RESİMLİ CUMA MESAJLARI NEREDEN GÖNDERİLİR?

Resimli cuma mesajlarını sevdiklerinize göndermek için birkaç yöntem kullanabilirsiniz Bunların başında kuşkusuz kısa mesaj yani SMS’ler geliyor. Bunun dışında 2017 resimli cuma mesajlarını Facebook, Twitter, Instagram, Tumblr ya da WhatsApp uygulaması üzerinden gönderebilirsiniz.

CUMA VAKTİ STİNDE OKUNACAK DUALAR 

Cuma günü ikindi namazı ile güneş batmasına kadar olan zaman diliminde dua edilmesi tavsiye ediliyor. ”La ilahe illa ente ya hannanü ya mennanü ya bedias semavati vel erdi ya zel celali vel ikram”

CUMA NAMAZINDAN SONRA OKUNACAK DUA

Allahümme yâ ganiyyü, yâ hamîdü, yâ mübdiü, yâ mu’îdü, yâ rahîmü, yâ vedûd. Eğninî bihalâlike an harâmike ve bifadlike ammen sivâke. Duanın Türkçe anlamı : Ey Ganî, Hamîd, Mübdi, mu’îd, Rahîm, Vedûd olan Allahım. Beni halâl ettiklerinle iktifâ ettir, haramlara düşürme. Fadlınla, ihsân ederek beni Senden başkasına muhtâc etme! demektir.

Bu duaya edenleri Allahü teâlâ başkalarına muhtaç etmez ve ummadığı yerden rızıklandırır.

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü